1803/975
Ove Boldt
“Windsor” armstol med stel af bøg. Udført og stemplet hos Fritz Hansen.
Litteratur: Fritz Hansen katalog 1942.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag