1803/​975

Ove Boldt

“Windsor” armstol med stel af bøg. Udført og stemplet hos Fritz Hansen.

Litteratur: Fritz Hansen katalog 1942.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 16. januar 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK