Günther Förg (f. Füssen 1952, d. Freiburg 2013)
To skåle, ca. 1998. Begge sign. GF og HAK for Hermann A. Kählers Værksted, Næstved. Dekoreret og glaseret lertøj. H. 4. Dia. 15 hver. (2)
Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
10 bud