Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
To udskårne figurer af palisander i form af stiliserede fugle. Præget monogram. JH. L. hhv. 6. og 15,5. (2)
CITES-certifikat medfølger.
God stand herunder få overfladeridser og -mærker.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2013
13 bud