2103/88
Ubekendt maler, 19. årh
Skovparti med menesker og heste på vej ud til vandet. Utydelig signatur. Olie på lærred. 37×51.
Behov for rensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag