2441/555
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
“Bridge lampe”. Standerlampe af bejdset bøg med trepasford. Skærm af plisseret akryl. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 164.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Spids af ene fod knækket af. Skærm krøllet flere steder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Fra
i
Vurdering
865986 | ||
1016238 | ||
118079 |