2123/532
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Otte kaffeskeer af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Formgivet 1938. Samlet vægt 116 g. L. 11,2. (8)
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 8. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud