Herrearmbåndsur af stål. Model GMT-Master “Gilt”, ref. 1675. Chronometer certificeret automatisk værk med GMT og dato. Kraftigt patineret sort “glossy/gilt” skive. Rolex Oyster lænke af stål med foldespænde, ref. 78360 med endestykker ref. 258. Urets diam. 40 mm. 1964.
Rolex yderæske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skive med slitage. Visere med rustpletter og manglende tritium. Lynette med løs mellemring. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 7. juni 2017