1723/​2002

Rolex

Herrearmbåndsur af stål. Model GMT-Master “Gilt”, ref. 1675. Chronometer certificeret automatisk værk med GMT og dato. Kraftigt patineret sort “glossy/gilt” skive. Rolex Oyster lænke af stål med foldespænde, ref. 78360 med endestykker ref. 258. Urets diam. 40 mm. 1964.

Rolex yderæske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skive med slitage. Visere med rustpletter og manglende tritium. Lynette med løs mellemring. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 7. juni 2017

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK

50.000 DKK
(Autobud) 48.000 DKK
48.000 DKK
(Autobud) 46.000 DKK
44.000 DKK
42.000 DKK
40.000 DKK