2148/506
Bordlampe af gult, matteret glas, overfang af rødt glas udskåret med blomstermotiver. Sign. Gallé. H. 47. Diam. 50.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag