2148/​506

Bordlampe af gult, matteret glas, overfang af rødt glas udskåret med blomstermotiver. Sign. Gallé. H. 47. Diam. 50.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK

17.000 DKK