2144/189
Eugène Benjamin Selmy (f. Clermont-l'Hérault 1874, d. 1945)
Vinterlandskab. Sign. E. Selmy. Olie på lærred. 65×54.
Udstillingsstempler på blændrammen.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger ved kanter. Behov for let overfladerensning. Rammedel medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag