2103/601
Flemming Bergsøe (f. Frederiksberg 1905, d. Lyngby 1968)
En allé. Sign. på bagsiden. F. B. Olie på lærred. 54×73.
Udstillet: Corner, 1959.
Original stand.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud