2138/935
Dansk møbedesign
Et par overpolstrede lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt velour. 1940–50'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud