1419/126
Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)
Landskab med fiskere, der ordner net i aftenskumringen. Sign. monogram. Olie på lærred. 96,5×112.
Enkelte mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 5. maj 2014
Vurdering
Hammerslag