2008/270
16 par kopper samt to ekstra underkopper af porcelæn, dekorerede i farver og guld med brogede blomster. Kgl. P. 19. årh. (18)
4 underkopper og en kop med kanthak. En kop med minimalt kanthak. En underkop med hårrevner. Enkelte kopper med jernpletter. En kop med brud på hank. Underkopper varierende. Slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud