1950/277
Fransk opsats af forgyldt metal med seks lysarme, prydet med druer, vinølv og kornaks, foroven en gennembrudt krone. Monteret på base af træ. 19. årh.s slutning. H. 92 cm B. 97 cm.
Aldersrelaterede spor og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag