2043/302
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.
Skulptur af patineret bronze i form af barn med en fugl, på sokkel af sort marmor. H. 30.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag