Peder Knudsen (f. København 1868, d. sst. 1944)
Parti fra Dragsholm Slotspark. Sign. Peder Knudsen. Olie på lærred. 59×87.
Behov for rensning. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.
1162552 |