2448/​757

Edith Sonne (f. 1910, d. 1993)

Kugleformet vase af stentøj med smal munding, dekoreret med dekor i relief og brunlig glasur. Sign. Sonne. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 14.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

13 bud

101714 (Autobud) 1.750 DKK
1002358 1.700 DKK
101714 (Autobud) 1.650 DKK
1002358 1.600 DKK
101714 (Autobud) 1.550 DKK
144870 1.500 DKK
101714 1.300 DKK
1082321 1.250 DKK
929164 1.200 DKK
1082321 1.150 DKK
101714 1.100 DKK
144870 1.050 DKK
101714 1.000 DKK