2144/665
Kay Simmelhag (f. København 1899, d. Kongens Lyngby 1988)
Parti fra Seinen i Paris. Sign. KS 22. Olie på plade. 36×42. Uindrammet.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag