2010/​832

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Diskos”. Et par pendler med skærme af børstet aluminium, gennembrudt i top. Udført hos Fog & Mørup, 1960'erne. H. 9. Diam. 47. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 3. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK