1803/155
Burformet lysekrone med stel af patineret messing, behængt med dråbeformede prismer. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 75. Diam. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Trænger til rensning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018
Vurdering
Hammerslag