1803/​155

Burformet lysekrone med stel af patineret messing, behængt med dråbeformede prismer. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 75. Diam. 50.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Trænger til rensning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK