1507/1181
Vedhæng af 14 kt. guld i form af Thulemand. Samt halskæde af 14 kt. guld. Tage Hansens Guldsmedie og GIFA. Vægt ca. 14 gr. Vedhæng L. ca. 2 cm. Kæde L. ca. 67 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Lås er forgyldt.
Smykker, 11. februar 2015
Vurdering
Hammerslag