900/561
Rolf Nesch (f. Ober-Esslingen 1893, d. Oslo 1975)
“Knælende indianer”. Sign. Rolf Nesch, 10/18 med dedikation “Til Erik Olesen”. Litografi i farver. Lysmål 55×44 (bladstørrelse 69,5×45).
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag