Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
Flodhest. Sign. Scherfig 1978, 250/290, stempel for UM-Grafik. Litografi i farver. Lysmål 55×75.
Litteratur: Lambarth nr. 795.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
1165401 | ||
1015766 (Autobud) | ||
1165401 | ||
1015766 |