2441/154
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Brænding mod stranden ved Agger. Sign. Friis Nybo Agger. Olie på lærred. 68,5×96.
Enkelte retoucheringer og minimale krakeleringer. Behov for rensning.
Vurdering