1635/757
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Teleskop standerlampe samt bordlampe med stel af messing og sortlakeret metal. Skærme af plisseret hvid akryl. Udført hos Le Klint. Justerbar højde. (2)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Smuds. Skærme med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Vurdering
Hammerslag
23 bud