1346/1665
To par Næstvedstager af messing, balusterformede stammer på runde fodstykker. 18. årh. H. 16 og 16,5. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, buler og mærker.
Varia, 14. november 2013
Vurdering
Hammerslag
31 bud