2010/856
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“Panton Chair”. Et sæt på fire stole af støbt lilla plast med mat overflade. Formgivet 1958. Udført og stemplet hos Vitra. (4)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||