2121/31
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
Interiør med sollys strømmende gennem vinduet. Sign. H. Hilsøe 1923. Olie på lærred. 62×51.
Behov for rensning. Krakeleringer. Lille flænge med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud