2441/831
Skandinavisk design
Seng af fyrretræ med tre skuffer. Base af sortlakeret træ. Løse lameller på top. H. 43. L. 195. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag.
Vurdering