2139/263
Kinesisk fad dekoreret i jernrødt med drager, lotus- og bladslyng på krakelé grund, mærket Jiajing men 20. årh. Diam. 34 cm.
Fremstår med brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag