2027/1365
Kamé smykkesæt af 14 kt. guld bestående af vedhæng/broche og et par ørestikker hver prydet med kamé. Vedhæng inkl. øsken ca. 35×25 mm. Ørestikker ca. 11,5×14 mm. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En lås mangler.
Smykker og Tasker, 1. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud