Bror Julius Olsson Nordfeldt (f. Tullstorp, Sverige 1878, d. Henderson, Texas, USA 1955)
“Corn Dance”, ca. 1920. Sign. Nordfeldt. Olie på lærred. 86×109.
Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019