Ubekendt maler, 18. årh.s. begyndelse
Et par karikerede portrætter. Usignerede. Olie på lærred. Uindrammede. 57,5×41. (2)
Talrige krakeleringer. Lærredet er dubleret. Mindre afskalninger.