2438/118
Konrad Petrides (f. Wien 1864, d. 1943)
Parti fra Alperne med et vejkrucifiks i forgrunden. Sign. K. Petrides. Olie på lærred. 22×26.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag