2104/944
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Moder og barn. Sign. Otte P. Skulptur af udskåret og bejdset træ. H. 35.
Enkelte mindre ridser og mærker. Horisontal linje ved knæet.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud