2131/613
Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Vintereftermiddag med snekastere”. Sign. Knud Kristensen samt på bagsiden 1961. Olie på lærred. 66×80.
Brune pletter og derfor behov for let overfladerensning. Enkelt krakelering tæt ved signatur.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud