Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“9 Intimites Graphoglyptiques”. Alle sign. Jorn 69, 64/75. Mappe med 9 litografier i farver. Bladstørrelse hver 77×56. I original mappe. (9)
Litteratur: Van de Loo nr. 343–352.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018