2438/​889

Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)

Høj skænk af teak opsat på runde, tilspidsende ben. Front med syv skuffer samt to jalouisilåger, bag hvilke justerbare hylder. Udført hos Sibast Møbler. H. 113. D. 49,5. L. 182,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skjolder/mærker på top.

I Lyngby
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?