2426/​74

Rokoko dragkiste af ådret træ, svungen ligeknækket front med fire skuffer, overdel med større og mindre skuffer samt rum. 18. årh. H. 193. B. 117. D. 64.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. To øverste skuffer binder. Revner i træet. Mindre skader/afslag.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

861578 3.000 DKK