2426/74
Rokoko dragkiste af ådret træ, svungen ligeknækket front med fire skuffer, overdel med større og mindre skuffer samt rum. 18. årh. H. 193. B. 117. D. 64.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. To øverste skuffer binder. Revner i træet. Mindre skader/afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag