2031/317
Edmund Fischer (f. 1889, d. 1952)
Landskab med høns under blomstrende træ ved et stråtækt hus. Sign. E. Fischer. Olie på lærred. 34×47,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Mærke nær øvre højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag