1843/51
August Schiøtt (f. Helsingør 1823, d. Hellebæk 1895)
Parti fra Genesaret sø. Usigneret. Betegnet i bly langs øverste kant, Tiberias Sø...? Olie på lærred. 24×37.
Krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag