2116/​546

Gordon Guillaumier (f. Malta 1966)

“Pasmore”. Lænestol og skammel med stel af valnød med synlige tapsamlinger, betrukket med sorte flettetede gjorder af skind. Udført hos Minotti. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let løse samlinger.

Moderne kunst og design, 20. april 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK