2124/​129

Skriveskrin af træ med tre skuffer, indeni en blæksten. Kina, ca. 1900. H.23 cm. L. 30 cm. D. 21 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, få afslag, ej nøgle, nederste skuffe sidder fast.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr

Hammerslag

800 kr

884466 800 kr
1071464 750 kr