2124/129
Skriveskrin af træ med tre skuffer, indeni en blæksten. Kina, ca. 1900. H.23 cm. L. 30 cm. D. 21 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, få afslag, ej nøgle, nederste skuffe sidder fast.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag