Dansk møbeldesign
Fritstående toiletmøbel af palisander, front med to skuffer og bevægelig spejl. 1960erne. H. 65/120. B. 120. D. 45.
CITES-certifikat medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 6. august 2013
21 bud