2025/​116

Napoleon III armstol af forgyldt og mørkpatineret træ, udskåret med blomster og bladværk. Frankrig. 19. årh.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK