2439/1530
Ostindisk ovalt fad af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, med rigt ornamenteret bort. Qianlong 1736–1795. L. 38 cm. H. 5,5 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
32 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
179826 | ||
808896 (Autobud) | ||
179826 | ||
808896 (Autobud) | ||
179826 | ||
808896 | ||
153952 (Autobud) | ||
808896 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 (Autobud) | ||
872717 | ||
153952 | ||
808896 (Autobud) | ||
153952 | ||
808896 (Autobud) | ||
1079134 | ||
808896 (Autobud) | ||
1079134 | ||
808896 (Autobud) | ||
102929 | ||
808896 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.