2139/985
Dansk møbeldesign
2,5 personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt velour. Udført og mærket hos Slagelse Møbelværk. 1930–40'erne. L. 165.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud