1947/108
Fransk kandelaber af forgyldt bronze og porcelæn, prydet med blomster og seks lysarme, vase dekoreret i farver og guld med blomster. 19. årh. H. 65.
En lilje mangler støvdragere. Irret. Slitage på guld. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud