Anton Rooskens (f. Griendtsveen 1906, d. Amsterdam 1976)
To kompositioner. Begge sign. Rooskens 75, H.C. I/X og 122/125. Litografi i farver. Lysmål 54×69. (2)
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
14 bud
246527 | ||
1164868 | ||
898215 (Autobud) | ||
1164868 | ||
898215 (Autobud) | ||
1164868 | ||
898215 (Autobud) | ||
1164868 | ||
898215 (Autobud) | ||
246527 | ||
898215 (Autobud) | ||
246527 | ||
898215 | ||
576 |